01 November 2009

Barcelona Boss Guardiola Gëzuar Pavarësisht Osasuna Vizatoni

Një e kaluar golin e dytë personal nga kostoja Barcelona Gerard Pique dy pikë kundër Osasuna, por PEP Guardiola ishte i inkurajuar me punën e palës së tij.Barça shikuar vendosur për të fituar pas Seydou Keita u dha atyre të çojë në 72 minuta, por Pique poked topin e fundit Viktor Valdes me gjuajtje e fundit të lojës. Duke folur për marca pas ndeshjes, Guardiola tha: "Ai nuk ndihet në siklet për të fituar, kur ju keni qenë kaq afër."
"Ne e dinte se ata do na shtypin, por kemi kontrolluar luajnë tyre. Ne kemi humbur dy pikë, por unë jam i kënaqur me punën tonë.
"Ndonjëherë shanset janë marrë, dhe nganjëherë ata nuk janë. Një shumë e rrethanave të çoi në autogol, por kërcënim vetëm e tyre të tjera në gjysmën e dytë ishte nga një goditje e lirë Nekounam.
"Javën e kaluar Osasuna pranoi në minutën e fundit, dhe këtë javë ata equalized. Ky është futbolli.
"Ne tani duhet të shërohen dhe të marrin një rezultat të mirë në Rusi".
"Barcelona tani udhëtojnë në Rubin Kazan, duke shpresuar për t'u hakmarrë ndaj shokut të tyre humbjen 2-1 të kampionëve të Rusisë.